Witamy w Publicznym Przedszkolu w Gołańczy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą programową, przejrzenia fotografii oraz aktualności.

Obraz znaleziony dla: obrazki na rozpoczęcie przedszkola

Serdecznie witamy w nowym Roku Szkolnym

DRZWI  OTWARTE

Zapraszamy na drzwi otwarte dla nowych dzieci z rodzicami zainteresowanych przedszkolem od września 2018r.

- 12-13 luty  w godz. 10-11:30

-19-20 luty w godz. 13-14:30

Dzieci z rocznika 2013,2014, 2015

INFORMACJE O REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

"patrz zakładka dla rodzica"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dla swych wnuków zawsze mają czas, pocieszą, są cierpliwi a wnuczęta są ich największym skarbem i radością życia. To właśnie Babcia i Dziadek w mroźnym styczniu obchodzą swoje święto. W podzięce za ogromne serce pełne miłości dzieci w przedszkolu przygotowały program artystyczny. Pani Dyrektor wraz z nauczycielkami witała gości składając serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki. Wspólne tańce i zabawy towarzyszyły wszystkim podczas uroczystości.

20 grudnia jak co roku, zgodnie z tradycją w Przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, na które licznie przybyli zaproszeni goście pan M.Durski Burmistrz Miasta i Gminy, emeryci, renciści wszyscy pracownicy przedszkola. W pierwszej części spotkania grupa "MOTYLKI" wraz z wychowawcą A.Szymańską przedstawiły jasełka. Dźwięki kolęd przywołały Gwiazdora. W drugiej części spotkania życzeniami obdarował wszystkich pan Burmistrz M.Durski oraz pani Dyrektor E.Nalezyta. Następnie nadszedł czas dzielenia się opłatkiem i składania wzajemnie życzeń. Najważniejszym punktem dla dzieci były upominki od gościa, który przybył z bardzo daleka.

18 stycznia przyjechali do nas aktorzy Zespołu Teatralnego Grupa T ze sztuką "Magiczny Kapelusz". Główny bohater słoń Tadeusz wprowadził dzieci w magiczną podróż po zaczarowanym lesie. Refleksyjna opowieść o przyjaźni, szacunku, tolerancji - udowodniła, że najważniejsze w życiu jest być dobrym człowiekiem.

18 grudnia przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy "STOKROTKI' i "WIEWIÓRKI" piekły pierniki.

Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów przy pomocy foremek sprawiło dzieciom wielką radość. Aromat pieczonych pierników roznosił się po całym przedszkolu wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

SPOTANIE Z PANEM BURMISTRZEM ORAZ

POLICJANTAMI "BEZPIECZNIE NA DRODZE"

14.11.2017r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z

wiązane z wręczeniem

przez Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz ODBLASKOWYCH MIŚKÓW.

Pan Burmistrz zwrócił się do dzieci mówiąc, że elementy odblaskowe odbijające światło mają służyć każdemu dziecku w taki sposób, aby w trakcie poruszania w ruchu drogowym byli widoczni a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków.

Tego dnia również dla dzieci z grup 5-latków :Motylki" i "Żabki" została przygotowana przez przedstawicieli firmy LS Plus Recykling prelekcja dotyczyła prawidłowego segregowania odpadów. Zajęcia miały na celu przybliżenie tematu jakim jest selektywna zbiórka odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie. Dzieci obejrzały bajkę a potem bardzo chętnie odpowiadały na zadane pytania. Po prelekcji dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt "Wszystkie dzieci segregują śmieci" zorganizowanym przez wychowawców grup. Zwycięzcy konkursu: I miejsce Jan Marmurowicz, II miejsce Blanka Woźnicka, III miejsce Florentyna Budzicka.

DZIĘKUJEMY panu Burmistrzowi za kolorowe odblaski MIŚKI

zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola policjanci Komisariatu Policji w Gołańczy. Wszystkie grupy zgromadziły się w sali aby powitać niecodziennych gości.
Pan policjant rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę przy sygnalizacji świetlnej oraz na pasach. Pan policjant zwrócił uwagę na elementy odblaskowe - jaką rolę pełnią w obliczu zagrożenia. Wytłumaczył jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych, pod jaki nr należy dzwonić w różnych sytuacjach. Dzieci odpowiadając na pytania wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY za spotkanie i pouczające filmiki.

27 września do przedszkola zawitał Teatrzyk KULTURKA

z przedstawienie "Magia i Muzyka". Cała widownia z zaciekawieniem obserwowała

poczynania pana Magika i muzyka. Było bardzo magicznie i nastrojowo.

Dnia 22 września w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik z okazji

DNIA PRZEDSZKOLAKA I ZIEMNIAKA.

Dziękujemy wszystkim sponsorom:

GS Margonin, MAKDOM - Łukasz Makowiecki, Piekarnia Piotrowscy,

CUK Chodzież Sp.z.o.o., TWOJE RADIO FM-Wągrowiec, GOK-oprawa muzyczna, Robert Torz, Firma "BRONEX"

oraz wszystkim rodzicom i innym osobom za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Zebrano 2.851,50zł z przeznaczeniem na zakup pomocy

-  po uzgodnieniu z Radą Rodziców

Zapraszamy wszystkich na wspólny piknik z okazji

Dnia Przedszkolaka